10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » глуварче
МОЗАИКЗДРАВЈЕ

Ги намалува шеќерот и холестеролот: Ова растение се нарекува златно, а неговиот корен е чудотворен лек

M T
Лек од природата. Глуварчето е златно растение, не само поради изгледот на цветовите, туку и поради лековитото дејство кое го има. Во народната медицина се...
МОЗАИК

Суперхрана – Пробајте домашен сируп од глуварче: Евтин, лесен и вкусен

M T
Глуварчињата се во сезона. Најдете ливада далеку од сообраќаен хаос и загадување, берете ги нивните цветови и стебла и подгответе домашен препарат против кашлица и...
МОЗАИКЗДРАВЈЕ

Помага при надуеност, но тоа не е се: Еве зошто е добро да пиете чај од глуварче

M T
Чајот од глуварче има бројни здравствени придобивки, а проблемите со варењето и превенцијата од инфекции на уринарниот тракт се само некои од нив. Кога луѓето...