22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » оцет
CentarМозаик

Повеќе штета отколку добро: Три работи во домаќинството кои никогаш не треба да се чистат со оцет

M T
Оцетот е магично средство за отстранување на нечистотиите во домаќинството. Најчесто се користи за тврдоглави дамки, за чистење на тоалети и за освежување на боите...
Мозаик

Ефикасна и евтина состојка од кујната која ќе ви ја ОЖИВЕЕ вашата коса

M T
Страдате од првут или безживотна коса без сјај, иако сте пробале безброј препарати кои ветувале чуда? Можеби не знаете, но јаболковиот оцет е навистина најдобрата...