Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Хакери пуштиле порнич на билборд среде град!

Жителите на Малме биле шокирани кога на автобуска станица среде градот на билборд виделе сцени од порно филм. Се работело за хакерска шега. Сцената која била пуштена на билборд траела околу десетина минути. Кај некои предизвикала шок, а…

Подигнале дрон на небото над Аушвиц. Кога ќе видите што снимил, ќе ви се заледи крвта!

Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите од страна на советските трупи, страшната атмосфера и натаму е присутна во…

Таткото ја бакна мајката. Погледнете ја пресмешната рекција на бебето (видео)

Бебињата едноставно се преслатки. Прилично се` што прават, како би го откриле својот свет, е фантастично. Првата насмевка и првиот чекор остануваат засекогаш во сеќавање. Тие имаат посебен начин на реакција на светот околу себе. Така и…

Едноставен трик: Еве како да ја зголемите температурата во станот за 3 до 5 степени

Еве одличен трик за заштеда на енергија. Ако го направите овој едноставен трик, температурата во станот ќе ви биде поголема за три до пет степени Целзиусови. Но, само ако успеете да одолеете на една ситница. Ако имате доста стаклени…

Го стигна казната – фрлаше отпушоци низ прозор, сега ќе чисти улици

Судот во Сингапур казни еден пушач со 19.800 сингапурски долари (12.800 евра) поради фрлање отпушоци од цигари низ прозор од станот, јави Националната агенција за животна средина. Според пишувањата на електронските медиуми, мажот (38) за…

Го чистел морското дно со подводна пумпа. Добро подгответе се за она што следи на 0:25…

Сите луѓе на светот ги замислуваат ајкулите како најстрашни суштества, и обично, тоа е вистина. Ајкулите навистина се владетели со океанот и на нивна територија никој не смее да се спротистави. Но, тоа не важи ако на другата страна се…

Му платила оброк на непознат човек, а кога се вратила дома ја дочекало вистинско…

Додека нарачувала доручек во „drive in“ ресторан во Тенеси, Енџел Брукс одлучила да му плати оброк на лицето кое било зад неа во редот. Откако почувствувала благодарност за се` што другите направиле за неа, Енџел му рекла на благајникот:…

Кога ќе погледнете на кој начин ова момче го соборило стеблото, нема да им верувате на…

Луѓето се најсовршени суштества на светот, но понекогаш знаат да се однесуваат будалесто. Кога ќе погледнете што направило ова момче ќе останете без текст. Имено, цел свој живот го поминал играјќи рагби, па станал популарен во тој спорт.…

Студентите го прашале професорот зошто никогаш не се оженил, а неговиот одговор ги оставил…

Студентите го прашале професорот: „Вие сте толку искрен и мудар. Сите ве почитуваат, сакаат да ве следат. Но сепак, многу не интересира една работа, зошто никогаш не се оженивте?“ Професорот, зачуден од ова прашање, се отворил и…

Силеџија сакал да се пресмета со старец… Погледнете што му се случило потоа!

Снимката прикажува расправија помеѓу постар господин и бесен возач кој во еден момент излегува од возилото и го напаѓа старецот, прво со тупаници, а потоа и со нозе. Но, очевидец од трет автомобил не седи со скрстени раце. Ја презема…

Слушнал необични крикови од дворот на соседот. Кога отишол да провери, имал што да…

На светот постојат два вида луѓе, оние кои повредуваат животни и уживаат во тоа, и оние кои ќе направат се` за да им помогнат. Во следното видео, ќе видите човек кој слушнал необични крикови кои доаѓале од соседниот двор. Кога влегол…

Љубов која не знае за граници: Херојски подвиг на куче кое помислило дека сопственикот се…

Кучињата често покажуваат колку не сакаат. Некои сакаат да спијат со сопствениците, а некои да делат сочни бакнежи. Нивните гестови на љубов во секојдневните животи изглеадаат безопасно, но дури кога ќе се најдете во невоља вашето куче би…

Да знаеше крадецот што го чека, никогаш не би се осмелил да го направи ова!

Да знаеше што го чека, крадецот од оваа снимка сигурно не би се обидел да и` пријде на својата жртва, а не пак да и` ја украде чантата. Имено, мажот чие лице не се гледа поради кацигата „невино“ се возел со мотор покрај жена која која…

Зеде пластична цевка и самолеплива трака. Крајниот резултат е генијален!

Сигурно го знаете она чувство кога ќе го изгубите клучот од дома, па не знаете како да влезете во куќата. На цела среќа, постои начин како вакво нешто повеќе да не ви се случи. Луѓето веќе со години користат скриени места за своите…