Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : грешки

Свет

Курц: Не сум робот, туку сум човек со грешки и мани

M T
Лидерот на Австриската народна партија (ОВП), Себастијан Курц, кој поднесе оставка на функцијата канцелар поради истрагата против него и луѓето блиски до него поради корупција...
Коронавирус Свет

Британски пратеници: Грешките и одложените мерки предизвикаа голем број жртви од Ковид-19

M T
решките и задоцнетите мерки на британската влада и научни советници предизвикаа голем број на жртви во пандемијата од Ковид-19, нагласуваат во Извештај британските пратеници. Студијата...
Centar Кујната од Centar Во тренд...

СИТЕ ГИ ПРАВААТ ОВИЕ 3 ГОЛЕМИ ГРЕШКИ: Многу грешите доколку го правите ова при подготвувањето тестенини

M T
Се чини дека не постои универзален рецепт за подготовка на тестенини и дека секој има одредени навики при подготовка на овој специјалитет. Сепак, некои митови...