11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » коса
Мозаик

Трик кој открива дали вашата коса е подготвена за промена

M T
Чешлањето мокра коса, прекумерната употреба на пегла за коса и фигаро, честото боење придонесуваат за оштетување на вашата коса. Кога ни треба промена, најчесто одлучуваме...
Мозаик

Мажите преплашени: Дали мастурбацијата навистина предизвикува ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА?

M T
Се повеќе мажи го имаат истото прашање – дали мастурбацијата може да предизвика опаѓање на косата, а лекарите конечно дадоа одговор. Без разлика дали сакаме...
CentarМозаик

Дали косата брзо ви се мрси? – Ставете ги овие две состојки во шампонот, резултатот ќе ве ВООДУШЕВИ

M T
Сите типови коса бараат посебна нега. Ако вашата коса е често мрсна, потребна ви е нега на косата која ќе го намали лачењето на себум...
CentarМозаик

Потребна ви е една состојка и 5 минути за природен шампон против првут

M T
Првутот е еден од најчестите дерматолошки проблеми, може да биде многу непријатен, а косата, без разлика колку и да е чиста и негувана, изгледа неубаво....
CentarМозаик

ГРЕШКАТА КОЈА ЈА ПРАВИТЕ СЕКОЕ УТРО Е МНОГУ ОПАСНА: Поради ЕДНА ваша вообичаена навика, може да останете без коса

M T
Речиси секој од нас ги отвора очите, оди во тоалет и почнува да се средува за тој ден. Утринските ритуали започнуваат со миење заби, чешлање,...
Мозаик

Ефикасна и евтина состојка од кујната која ќе ви ја ОЖИВЕЕ вашата коса

M T
Страдате од првут или безживотна коса без сјај, иако сте пробале безброј препарати кои ветувале чуда? Можеби не знаете, но јаболковиот оцет е навистина најдобрата...
CentarМозаикВо тренд...

Евтино и природно: Доктор открива кое масло е најдобро за раст и густина на косата

M T
Ентони Јун, естетски хирург од Детроит, ги советува и едуцира луѓето секојдневно преку TikTok, а неодамна се осврна на темата губење на косата и нејзината...