7 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Црн ден: Преку 900 новозаразени од коронавирус

Неофицијално 935 новозаразени од коронавирус денес во Македонија.

Црната статистика продолжува во нашата држава, 935 новозаразени, а речиси половина се од Скопје.

Целата статистика прочитајте ја тука.

МАРКЕТИНГ

Можеби ќе ве интересира

Ситуацијата во Србија излезе од контрола: 65 починати, над 6.000 заразени – Пред Нова година нови мерки

CENTAR MKD

Доктор појаснува: Кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

CENTAR MKD

Дневна статистика: 1093 новозаразени, 28 починати од коронавирус за еден ден во Македонија

CENTAR MKD