Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : увоз

Македонија

НУРЕДИНИ: Нема да дозволиме увоз на РДФ додека не се обезбедат услови за соодветна контрола

M T
По повод собраниската комисиска расправа на пакетот закони за управување со отпад министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини изјави: Почитувани граѓани, Денеска...
Centar АвтоЦентар Бизнис Во тренд...

Нови цени: Пресметајте колку данок ќе треба да платите за увоз на возило

CENTAR MKD
Во текот на денешниот ден, на барање на дел од увозниците на половни возила се одржа работен состанок во просториите на Царинската управа. На состанокот...