16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » царина
Свет Мозаик

Роботот уметник Аи-Да ја помина египетската царина

M T
Роботот од британско производство, кој користи камери и роботска рака за создавање апстрактна уметност, е ослободен откако египетските власти го задржаа на царина. Аи-Да, именувана...
Бизнис

Пrезентирани успешно преземените мерки за олеснување на трговијата ов услови на здравствеа криза

CENTAR MKD
Активностите на Поткомитетот за царина и потекло во рамки на CEFTA[1], со кој оваа година претседава Царинската управа на Република Северна Македонија, вклучија организирање на...