9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рдф

Tag : рдф

Македонија

НУРЕДИНИ: Нема да дозволиме увоз на РДФ додека не се обезбедат услови за соодветна контрола

M T
По повод собраниската комисиска расправа на пакетот закони за управување со отпад министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини изјави: Почитувани граѓани, Денеска...