5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 16, а максималната од 21 до 28 степени.УВ=6.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 25 степени.

До петок времето ќе биде стабилно со пораст на температурата.

Особено топло ќе биде в четврток и петок кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината. В сабота ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Од недела се очекува значително заладување.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Сончево и топло со температури до 31 степен

M T

Сончево време со температура до 28 степени

M T

Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

M T

Сончево време со температура до 31 степен

M T

Сончево време со мала до умерена локална облачност

M T