19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 31 степен

Вренето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен и југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната од 24 до 31 степен.

Во Скопје претежно сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 30 степени.

Во следните два дена ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со благ пораст на дневната температура. В сабота кон крајот на денот и в недела ќе има локална појава на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

И денес натпросечно топло време со температура до 35 степени

M T

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Сончево и топло со температури до 31 степен

M T

Сончево со мала до умерена облачност

M T

Сончево време со температура до 28 степени

M T