19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени. УВ=7

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 30 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и топло време со умерен ветер

M T

Сончево и топло со температури до 31 степен

M T

Сончево со мала до умерена облачност

M T

Сончево време со температура до 28 степени

M T

Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

M T

Сончево време со температура до 31 степен

M T