Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кафетерии

Tag : кафетерии

Centar Македонија

Можни нови рестриктивни мерки во Македонија – Ќе се намали работното време на кафичите и рестораните!?

CENTAR MKD
Минатата недела, но и оваа, бројките покажуваат дека ковид-19 се шири, а тоа е причина да се вратат благи рестриктивни мерки, вели епидемиологот д-р Александар...
Centar Бизнис ТОП ВЕСТИ

Од утре се отвораат кафетериите и рестораните

CENTAR MKD
Од утре, се отвораат кафетериите и рестораните но нивната работа ќе биде строго ограничена. Угостителските објекти ќе може да работат само на летните тераси и...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Закажана вонредна Владина седница во 16:30 часот – Се олабавуваат мерките, се разгледува можност за отворање на моловите, кафичите, рестораните…

CENTAR MKD
Денеска, (вторник, 12.5.2020 година), со почеток во 16:30 часот, Владата на Република Северна Македонија ќе одржи седница. Неофицијално ќе се зборува за олабавување на мерките,...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Неделава се отвараат моловите, автошколите, спортски центри, а од следната недела и кафичите и рестораните

CENTAR MKD
Комисијата за заразни болести предлага до Владата да се олабава рестриктивните мерки за заштита од корона вирусот, со што постепено ќе се врати животот во...