Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : универзална сала

Македонија ТОП ВЕСТИ

Шилегов: Со реконструкција на Универзална влегуваме во нова ера на македонската културна сцена

M T
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денес изврши увид во градежните работи на реконструкцијата на објектот на Универзална сала каде што одржа прес-конференција за медиумите....
Македонија

Почна поставувањето на металната конструкција на фасадата на Универзална сала

M T
Реконструкцијата на Универзалната сала во центарот на Скопје е во полн ек. Денеска пристигна металната конструкција на новата сала со чие поставување ќе се овозможи...