8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : улица

Centar Свет Мозаик

Добил 450 евра казна бидејќи се бакнувал со девојката на улица во Приштина

M T
По неколку предупредувања, косовската полиција казни шведски државјанин во Приштина за бакнување на неговата девојка на улица. Се се случи на 28 јули во близина...
Македонија Локално

Во тек е реконструкцијата на улицата Лука Геров во Ѓорче Петров

M T
Денеска почнаа градежните работи од реконструкцијата на улицата Лука Геров во населбата Даме Груев, општина Ѓорче Петров, на потегот од надвозникот до воениот отпад. На...
Македонија

Со реконструкцијата на „Мирослав Крлежа“ Дебар Маало добива пешачка и резидентна зона, вели Богдановиќ

M T
Градоначалникот Саша Богдановиќ го најави капиталниот проект на Општина Центар за улицата „Мирослав Крлежа“, чија реконструкција ќе започне за 45 дена, по завршувањето на постапката...