25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » улица
Македонија

230 санкционирани пешаци, најмногу за небезбедно преминување на улица

M T
Министерството за внатрешни работи во текот на денешниот ден (10.05.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на целата држава вчера...
CentarСветМозаик

Добил 450 евра казна бидејќи се бакнувал со девојката на улица во Приштина

M T
По неколку предупредувања, косовската полиција казни шведски државјанин во Приштина за бакнување на неговата девојка на улица. Се се случи на 28 јули во близина...
МакедонијаЛокално

Во тек е реконструкцијата на улицата Лука Геров во Ѓорче Петров

M T
Денеска почнаа градежните работи од реконструкцијата на улицата Лука Геров во населбата Даме Груев, општина Ѓорче Петров, на потегот од надвозникот до воениот отпад. На...
Македонија

Со реконструкцијата на „Мирослав Крлежа“ Дебар Маало добива пешачка и резидентна зона, вели Богдановиќ

M T
Градоначалникот Саша Богдановиќ го најави капиталниот проект на Општина Центар за улицата „Мирослав Крлежа“, чија реконструкција ќе започне за 45 дена, по завршувањето на постапката...