5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бучковски
Македонија

Бучковски: Промените што ги ветија Петков и Василев се позитивно прифатени во Северна Македонија

M T
Специјалниот пратеник на Република Северна Македонија за Бугарија, Владо Бучковски, изрази уверување дека коалициските разговори во Бугарија ќе доведат до формирање влада која ќе почне...