27.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Технологија

WhatsApp воведува промена која корисниците ја посакуваат со години

Доаѓаат промени во WhatsApp.

Апликацијата воведе голем број нови функции, од кои многу се однесуваат на групни разговори, со што се воведува можност за „исклучување“ на одредени луѓе во групен повик. Исто така, WhatsApp сега ви овозможува да испраќате директни пораки до одредени луѓе со кои сте во групен повик.

Има и известувања кои ќе ве предупредат дека е додадено ново лице на групниот повик за време на неговото времетраење.

Претходно најавија дека ќе променат одредени поставки за приватност. Корисниците конечно ќе можат да изберат кои контакти ќе можат да ја видат нивната фотографија на профилот, статусот и информациите за тоа кога последен пат биле активни на платформата.

Досега тоа можеше да се направи само за сите контакти одеднаш, а многу корисници напишаа на социјалните мрежи дека би сакале да ја сокријат оваа информација само од одредени луѓе. Сега конечно и тоа ќе може.

Можеби ќе ве интересира

Направете ги овие 5 промени во куќата и парите ќе пристигнат на вашиот праг

M T

6 промени во организмот кои настануваат кога млечните производи се исфрлаат од исхраната

M T

Пристигна важно предупредување од Apple за сите корисници на iPhone: Ова е тоа што треба да го направите за да се заштитите

M T

Актуелниот и поранешниот министер за образование и наука Шаќири и Адеми согласни: Образованието треба да ги пресретне брзите промени на современите текови

M T

Бучковски: Промените што ги ветија Петков и Василев се позитивно прифатени во Северна Македонија

M T

Предупредување за корисниците на WhatsApp: Ако добиете ваква порака, некој се обидува да ве хакира

M T