19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » месечина

Tag : месечина

Наука

Кина започнува вселенска мисија на Месечината

CENTAR MKD
Кина планира да лансира беспилотно летало на Месечината оваа недела, кое би требало да донесе примероци од Месечината и тоа ќе биде првиот обид на...