14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Со мотоцикл удрил во пешак, двајцата завршиле во болница

На 14.9.2022 во 20:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. Кузман Јосифовски Питу во Скопје, мотоцикл „хамачи“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.Г.(20) од Тетово, удрил во В.М.(21) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.М., а со телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира

Истрага во словенечка болница: жив човек прогласиле за мртов, семејството погребало погрешен човек

M T

Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил

M T

Прегазен 55-годишен битолчанец, починал на лице место

M T

Пронајден одземен мотоцикл, приведен крадецот

M T

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

M T

132 санкционирани возачи во Скопје, 25 возачи на мотоцикл

M T