19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јанакиевски
Македонија

Покренато обвинение против Игор Јанушев и Миле Јанакиески за набавката на кинеските автобуси

M T
Обвинение против ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и ексдиректор на ЈСП Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ и уште две лица, поднесе Обвинителството...