19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Одобрено обвинението за „Поштенска банка“

Кривичниот суд информира дека во целост се одобрува обвинението за „Поштенска банка“ против 9 лица обвинети за Злoупотреба на службена положба и овластување, како и Перење пари и други приноси од казниво дело.

Решението е донесено по одржана седница на советот за оценка.

По одобрениот обвинителен акт, формиран е кривично – правен предмет за кој откако согласно АКМИС – системот ќе биде распределен на понатамошно постапување кај судија, ќе биде насроечна главната расправа за што странките ќе бидат дополнително информирани.

Можеби ќе ве интересира

Обвинение за сопственик на угостителски објект, злоставувал Македонка и Русинка

M T

Обвинение против двајца битолски гинеколози поради смрт на новороденче

M T

Обвинение против заменик директорот кој истепал ученик во основно училиште во Чегране

M T

Обвинение за неплаќање акциза во Велес

M T

Обвинение за гостиварец кој со нож нападнал човек, чие возило било паркирано до патот

M T

Обвинение за поранешниот градоначалник на Општина Битола за незаконски јавни набавки

M T