Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » meteo » Page 2

Tag : meteo

Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

До сабота сонце, потоа дожд – Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
До сабота ќе се задржи претежно сончево и тивко време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Дневната температура...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Наутро под нулата, денски до 26 степени – Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Во вторник ќе биде сончево со...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студени утра и температури под нулата – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во текот на следната седмица времето ќе биде стабилно, преку ноќта студено, со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Утре ќе...
MeteoCentar Centar Македонија

Подгответе се за промена – Температурите во опаѓање, невреме во Македонија

CENTAR MKD
Утре попладне и во петок времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните подрачја. Во петок ќе дува засилен...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Значително затоплување: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе биде во значителен...
MeteoCentar Centar Македонија

Од утре драстична промена на времето со снег и дожд – УХМР издаде метео предупредување

CENTAR MKD
Утре времето ќе биде претежно облачно, а од средината на денот ќе започнат врнежи од дожд проследени со засилен северен ветер и услови за појава...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Какво ќе биде времето за Нова година? – Meteocentar со детална четиридневна прогноза

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи пооблачно и студено со услови за провејување на слаб снег, особено на северот од земјава. Ќе дува повремено силен северен ветер...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме низ Македонија: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, особено во попладневните часови и ќе дува засилен јужен ветер (на места над 70км/час). Денес...
Centar Македонија Во тренд...

Магла, дожд и ниски температури – Метеоцентар со најнова прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со локален дожд, претежно во јужните и источните делови. По одделни котлини ќе има појава на...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Времето се менува – Драстичен пад на температурите

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи претежно сончево време, а во среда облачноста ќе се зголемува. Промена на временската состојба со значително опаѓање на дневната температура ќе...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Доаѓа студ, метеоролозите најавуваат голема промена на времето: Детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драстична промена на времето: Збогувајте се со сонцето, следува големо заладување и дожд

CENTAR MKD
Синоптичарите излегоа со прогноза за времето. Сончевите денови ќе ги имаме до вторник, а потоа следува драстична промена на времето кога облачноста ќе се зголеми,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Нов циклон ќе ја сардиса Македонија: Очекувајте снег, дожд и големи студови во Македонија

CENTAR MKD
Денеска попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните подрачја. На планините и на некои повисоки...