Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » разрешувања

Tag : разрешувања

Македонија ТОП ВЕСТИ

Владата донесе серија одлуки: Ова се сите нови именувања и разрешувања на директори и членови на управни одбори

CENTAR MKD
На оваа своја седница Владата донесе одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на Управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва во...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

CENTAR дознава: На барање на вицепремиерот Николовски Владата иницира нови разрешувања, на ред се Тозија и Хајредини

CENTAR MKD
Љупчо Николовски продолжува принципиелно како што започна, етичкиот Кодекс мора да се почитува, време е за ред, правда и дисциплина. Од наши извори дознаваме дека...