6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Тоше Проески
Македонија

(Видео) Тоше Проески по 13 години доби достојно спомен-обележје во Крушево

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, присуствуваа на откривање на спомен-обележјето на Тоше Проески и положија свежо цвеќе на неговото вечно...