9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » изградба
МакедонијаВо тренд...

ШИЛЕГОВ: Со изградбата на бул. Борис Трајковски, Драчево конечно добива брза врска со остатокот од градот

M T
Град Скопје продолжува да ја развива градската улична мрежа во исто време со мрежите на велосипедски и пешачки патеки, на начин што ќе обезбеди одржлива...
МакедонијаЛокално

НУРЕДИНИ: Од денес започнува изградбата на канализационата мрежа во Камењане

M T
Во рамки на проектот за изградба на канализациони мрежа во општина Боговиње, денес Министерот Насер Нуредини го означи официјалниот почеток на градежните работи во село...
Македонија

Изградбата на новиот мост на Булеварот АСНОМ во Аеродром е во полн ек

M T
Изградбата на новиот мост на реката Вардар во Аеродром, на булеварот АСНОМ, е во полн ек. Општините Аеродром, Гази Баба и Центар наскоро ќе бидат...
Македонија

Аеродром добива ново сообраќајно решение – Почна пробивањето и изградбата на Васко Карангелески

M T
Градоначалникот Шилегов денеска одржа прес- конференција на улицата Васко Карангелески каде што почнаа градежните работи за негова реконструкција и изградба на потегот од булеварот Јане...
Македонија

Булевар АСНОМ почна да се гради и пробива низ Керамидница кон Аеродром

M T
Градоначалникот Шилегов, заедно со градоначалниците на општините Аеродром, Гази Баба и Центар, Златко Марин, Борис Георгиевски, Саша Богдановиќ и претседателката на Советот на Град Скопје,...
МакедонијаЛокално

Во Кочани изградба на нова социјална зграда со 34 станови

M T
Започнавме со изградба на нова социјална зграда со 34 станбени единици во Кочани намената за ранливите групи на граѓани. Исто така со средства преку Министерството...
МакедонијаВо тренд...

Потпишани договори за 23 проекти финансирани од ТАВ во вредност од 9,9 милиони евра, инвестираме во развојот на секоја општина

M T
Прес-конференција, Мартин Попов, организационен секретар на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани новинари, Инвестициите во инфраструктурата и подобрување на условите за живот на локално ниво, за подобар...