5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » објект
МакедонијаБизнисВо тренд...

Бислимоски: Интерконекторот помеѓу Северна Македонија и Грција е клучен енергетски инфраструктурен објект во снабдувањето со природен гас

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија е домаќин на 37 состанок на Регионалниот Координативен Комитет на Југо и Југо –...
Македонија

Пуштен во употреба реновираниот објект во ПЦ „Ѓорче Петров“ наменет за сместување на полициски службеници од целиот регион, кои учествуваат во заеднички обуки и вежби

M T
„Денеска, со посебно задоволство можам да истакнам дека изминативе години ги одбележивме со прилично динамични и интензивни реформски зафати во МВР, и тоа без исклучок,...