6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » домаќин
МакедонијаБизнисВо тренд...

Бислимоски: Интерконекторот помеѓу Северна Македонија и Грција е клучен енергетски инфраструктурен објект во снабдувањето со природен гас

M T
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија е домаќин на 37 состанок на Регионалниот Координативен Комитет на Југо и Југо –...
Македонија

Маричиќ домаќин на поранешниот хрватски преговарач Дробњак

M T
На покана на заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, од денеска во дводневна посета на Скопје ќе биде поранешниот преговарач на...
Македонија

Маричиќ денес е домаќин на министрите за Европа на Финска и Ирска

M T
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска ќе биде домаќин на неговите хомолози од Ирска и Финска,Томас Бирн, и Тити Тупураинен,...
СветВо тренд...

Бајден ќе биде домаќин на премиерот на Шведска и на претседателот на Финска како добредојде во НАТО

M T
Во четврток, американскиот претседател Џо Бајден ќе ги пречека премиерот на Шведска и претседателот на Финска во Белата куќа во клучен настан за поддршка неколку...