30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » естонија
Македонија

Вицепремиерката Грковска ќе учествува на Форумот за дигитална безбедност на Западен Балкан во Талин, Естонија

M T
Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска замина за Талин, Естонија каде ќе учествува на Форумот за дигитална...
Свет

Во Естонија започнува воена вежба на НАТО, најголемата во историјата на Балтикот

M T
Голема вежба на НАТО, најголема во историјата на Балтикот, ќе се одржи денеска, јавува Би-Би-Си. Вежбите се изведуваат под кодното име „Еж“. Вежбите ќе се...