Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Tag

франција

Во Франција скоро 8.000 нови случаи на коронавирус

Бројот на нови случаи на коронавирус во Франција е зголемен за 7.852 во изминатите 24 часа, објавија денеска француските здравствени власти. Тоа е зголемување во споредба со вчера, кога бројот на новозаболени беше 6.158, пренесува…

Италија со драматичен број на смртни случаи за 24 часа – лоши вести од Шпанија и…

Не стивнува пандемијата на коронавирус во Италија. Нови 6,203 случаи се регистрирани на опасниот вирус во последниве 24 часа, а починале нови 712 лица, со што вкупната бројка на починати се искачи на 8.215 луѓе, што ја става Италија на…