26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » раст на платите
Македонија

СДСМ: Просечната плата во јули е зголемена за 8,5 отсто

CENTAR MKD
Просечната плата во јули е зголемена за 8,5 отсто, велат од СДСМ преку соопштение, повикувајќи се на податоците на Државниот завод за статистика. Од владејачката...