16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јавност
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја замајува јавноста со измислени афери за работата на МВР

M T
Немајќи што друго да понуди, немајќи идеи и проекти за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да измислува непостоечки скандали, реагира владејачкиот СДСМ по објавата на опозициската партија...
МАКЕДОНИЈА

Порака до јавноста преку графит: Интегритетот на институциите важен во борбата против корупцијата и судирот на интереси

M T
Интегритетот на институциите е прв чекор за спречување на корупцијата и судирот на интересите, а за негово зајакнување е значајно зголемувањето на транспарентноста на институциите...
SHOWBIZ

ЖАЛНО Е ЛЕГЕНДАТА ДА СИ ОДИ ВАКА: Џек Николсон не е виден во јавноста веќе една година, а пријател открива што се случува

M T
Холивудскиот актер Џек Николсон не е виден јавноста повеќе од една година, а неговите блиски пријатели стравуваат дека актерската легенда страда од деменција. Трикратниот оскаровец...