Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Кога ќе погледнете на кој начин ова момче го соборило стеблото, нема да им верувате на…

Луѓето се најсовршени суштества на светот, но понекогаш знаат да се однесуваат будалесто. Кога ќе погледнете што направило ова момче ќе останете без текст. Имено, цел свој живот го поминал играјќи рагби, па станал популарен во тој спорт.…

Студентите го прашале професорот зошто никогаш не се оженил, а неговиот одговор ги оставил…

Студентите го прашале професорот: „Вие сте толку искрен и мудар. Сите ве почитуваат, сакаат да ве следат. Но сепак, многу не интересира една работа, зошто никогаш не се оженивте?“ Професорот, зачуден од ова прашање, се отворил и…

Силеџија сакал да се пресмета со старец… Погледнете што му се случило потоа!

Снимката прикажува расправија помеѓу постар господин и бесен возач кој во еден момент излегува од возилото и го напаѓа старецот, прво со тупаници, а потоа и со нозе. Но, очевидец од трет автомобил не седи со скрстени раце. Ја презема…

Слушнал необични крикови од дворот на соседот. Кога отишол да провери, имал што да…

На светот постојат два вида луѓе, оние кои повредуваат животни и уживаат во тоа, и оние кои ќе направат се` за да им помогнат. Во следното видео, ќе видите човек кој слушнал необични крикови кои доаѓале од соседниот двор. Кога влегол…

Љубов која не знае за граници: Херојски подвиг на куче кое помислило дека сопственикот се…

Кучињата често покажуваат колку не сакаат. Некои сакаат да спијат со сопствениците, а некои да делат сочни бакнежи. Нивните гестови на љубов во секојдневните животи изглеадаат безопасно, но дури кога ќе се најдете во невоља вашето куче би…

Да знаеше крадецот што го чека, никогаш не би се осмелил да го направи ова!

Да знаеше што го чека, крадецот од оваа снимка сигурно не би се обидел да и` пријде на својата жртва, а не пак да и` ја украде чантата. Имено, мажот чие лице не се гледа поради кацигата „невино“ се возел со мотор покрај жена која која…

Зеде пластична цевка и самолеплива трака. Крајниот резултат е генијален!

Сигурно го знаете она чувство кога ќе го изгубите клучот од дома, па не знаете како да влезете во куќата. На цела среќа, постои начин како вакво нешто повеќе да не ви се случи. Луѓето веќе со години користат скриени места за своите…