22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » хаос
CentarМозаикХороскоп

Доаѓа полна месечина: Овие три знаци треба да се подготват за хаос

M T
Овој месец на небото ќе се појави Полната Месечина на 10 септември, а тоа не мотивира да се подготвиме и да правиме планови за промена...
СветВо тренд...

Австриски експерт: Леденото доба и хаосот во Европа ќе траат до 2030-та година

M T
Австрискиот експерт за Источна Европа Герхард Мангот смета дека опасноста од поделба во ЕУ е реална и дека „леденото доба“ со Русија ќе трае најмалку...
CentarМозаикЗдравје

ВНИМАВАЈТЕ СО МЛЕКОТО: Не пијте го со овие намирници, може да направите хаос во организмот

M T
Млекото е здрав, но многу сложен напиток кој не треба да се конзумира со одредени производи бидејќи во комбинација со одредени намирници може да предизвика...
СветТОП ВЕСТИ

Невреме предизвика хаос во Лас Вегас – Казино заврши под вода, потопени се и автомобили

M T
Лас Вегас, Невада, познат како „Градот на гревот“ е еден од градовите со најмалку врнежи во Америка, но тоа се промени оваа недела. Лас Вегас...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Нема да дозволиме хаос, ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спаси криминалците, сите ќе одговараат

M T
Од партијата на власт оценуваат дека секогаш кога темата правда е на дневен ред во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ е нервозна, деструктивна, прави тензии а вчера, како...
Свет

Шефот на ОН: Доаѓаат економски хаос, глад, високи цени, помали приходи

M T
Руската инвазија на Украина е една од глобалните кризи што предизвика најголемо зголемување на трошоците за живот во една генерација, соопштија ОН. Генералниот секретар на...
CentarМозаикХороскоп

Ова е НАЈСУРОВИОТ хороскопски знак, ќе ве повреди без каење

M T
Овој знак намерно ќе го одвои своето време во текот на денот за да создаде хаос во туѓиот живот. Ракот е најсуровиот хороскопски знак. Ќе...
КоронавирусСвет

Хаос во Шангај: Убиваат миленици на сопствениците заразени со ковид – граѓаните не смеат да излезат од дома,тешко се доаѓа до храна

M T
Здравствените работници кои беа донесени во Шангај за да помогнат во борбата против актуелната епидемија на коронавирус, почнаа да ги убиваат домашните миленици на луѓе...
СветВо тренд...

Продолжува хаосот на улиците во Канада – Уапсени повеќе од 100 лица

M T
Полицијата, во соработка со коњаничкиот полициски одред, ги потисна толпите демонстранти со цел да ги отстрани од улиците во центарот на Отава, а при таа...
КоронавирусСвет

Хаос во Нов Зеланд – Демонстрантите четврти ден го окупираа Велингтон, уапсени 120 лица

M T
Повеќе демонстранти од претходните денови повторно се собраа денеска пред зградата на Парламентот на Нов Зеланд во Велингтон, повикувајќи на укинување на задолжителната вакцинација против...
Свет

Орбан: Во Европа владее лудило, не ми е грижа што вели Брисел за нашиот закон за заштита на децата

M T
Унгарија ќе искористи референдум за своите измени на законот за заштита на децата со цел да ја зајакне својата позиција против Брисел, кажа денеска унгарскиот...
Свет

Хаос на протест во САД – се судрија десничарски и левичарски групи

M T
Протестите на десничарските и левичарските групи во американскиот град Портланд во неделата станаа насилни. Двете страни се судрија, а еден маж беше уапсен за пукање...
Свет

Невреме предизвика хаос во Германија: има загинати и десетици исчезнати

M T
Големо невреме предизвика хаос во Германија. Во местото Шулд во Рајнланд-Пфалц поради поплави се урнале шест куќи, во Арвајлер луѓето се спасувани од покривите, загинаа...