Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Пророштво на германски свештеник: Доаѓа голема војна, еве кој народ ќе ја преживее…

Во пророштвото кое датира од 17 век, чиј автор е непознат германски свештеник, се спомнува дека една земја на југот од Европа ќе биде многу важна. Пророштвото е објавено во книгата „Тајните на пророкот“, а во него за 21 век се вели дека е…

Таткото требало да го сними настапот на детето на приредба, но нешто друго му било…

Оваа снимка настанала во Русија, а за кратко време ги освои социјалните мрежи. Имено, таткото отишол да ја погледне приредбата во која учествувало неговото дете, но пропуштил се` поради заносниот задник на оваа девојка.…

Бик нападнал девојче во инвалидска количка, а потоа се случило чудо (Видео)

Снимката која настанала во Шпанија прикажува разбеснет бик кој се нафрлил на девојче во инвалидска количка. Меѓутоа, никој не очекувал ваков развој на ситуацијата. Бикот во таа прилика се нафрлил на доста луѓе, а…

ХАОС: Му пукаше во колено, а потоа не знаеше што го снашло! (видео)

На улица во еден руски град се случила несекојдневна пресметка, а се` е забележано на снимка.Насилници пукале во еден човек, а потоа тој полудел и им се осветил на неверојатен начин. Уверете се сами:

Вака изгледа прометана раскрсница без семафори во еден кинески град (Видео)

Сообраќајните знаци и семафори постојат од многу добра причина, па сосема збунувачки е фактот што се уште постојат места на кои воопшто нема сигнализација. Замислете како би изгледала ситуацијата на многу прометна раскрсница каде воопшто…

Снимил јагуар како скока во река и исчезнува во матната вода. Она што следело ќе ве…

Снимил јагуар како скока во река и исчезнува во матната вода. Она што следело ќе ве шокира! (ВИДЕО) Оваа многу ретка ситуација ја фатил еден турист кој не можел да поверува што се случува пред неговите очи…

Затворска ќелија од половина милион долари: Ѕирнете во луксузната ќелија на познатиот…

Дека со пари може да се купи сè, доказ е и следниот пример кој го прикажува луксузниот живот на еден затвореник. Имено, овој бразилски нарко-бос служи казна во Парагвај поради трговија со дрога. Додека останатите криминалци имаат…

10 забранети оружја кои не смеат да се користат во војна! (ВИДЕО)

И покрај познатата изрека дека во љубовта и војната сè е дозволено, состојбата на терен е поинаква. Некои од најбруталните оружја кои луѓето ги осмислиле целосно се забранети за користење во војна. Една од работите кои се…

Добил 1.500 денари во кладилница, па цела ноќ и ја пуштал на жената „Где си била кад сам…

Жителите на сараевската населба Мојмило го пријавиле соседот Р.Б. од чија куќа цела ноќ се слушала гласна музика. Веднаш по доаѓањето на самото место, полицијата јасно и гласно слушнала како од неговата куќа ечи буквално една од…

ВИДЕО: Облекол специјално одело и дозволил жив да го проголта огромна анаконда, но потоа…

Неверојатно е како некои луѓе го ставаат животот на коцка и тоа поради науката... Маж облечен во специјално одело осмислено како би го заштитило од смрт, одлучил да види како изгледа кога ќе го проголта најголемата и…

Подигнал дрон во воздух и почнал да снима чопор сибирски тигри: Добро обратете внимание…

Наведени како загрозен вид во Кина, бројот на сибирски тигри значително опаднал во последниве неколку децении. Дека сибирските тигри спаѓаат во редот на најголеми предатори на нашата планета и дека нивниот ловечки инстикт е навистина…

Ова се вика мајстор зад воланот: Вака се вози „Бе-Ем-Ве“ по снег (Видео)

Дрифтањето подразбира специфичен стил на возење автомобил во кој задниот крај на возилото константно се лизга при возењето. Дрифт може да се изведува на различни локации и по секакви временски услови, а момчето од следното видео…

Ова не ви го кажале мајсторите: ПВЦ прозорците имаат зимски и летен режим, еве како да ги…

ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат некои битни работи... Поентата е што во различни временски периоди…

Тела на Монт Еверест: Страшни фотографии од мртви кои ја „красат“ проколнатата планина!

Луѓето кои се упатуваат на Монт Еверест се свесни дека се изложуваат на голем ризик и дека во кризни ситуации најчесто можат да се потрпат само на себе. Многу тела денес почиваат на патот кон највисокиот врв на светот. 1. Џорџ Малори…

Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот

Празничен период, всушност – најубавиот период во годината. Насекаде околу нас е украсено, сијаличките треперат, насекаде се слушаат празнични песни, продавниците, рестораните и кафулињата полни, луѓето раздвижени и градот навистина добива…

Го ставил клучот врз пламен. Кога ќе видите зошто и вие ќе го направите истото! (видео)

На прв поглед сигурно се прашувате каква корист може да ни донесе, освен траги од пламен на самиот клуч. Но ве уверуваме дека ова може да ви биде од голема корист. Популарниот Јутјубер Дејв Хакс го претстави својот нов трик кој може да…

Предупредување: Ако видите паричка вака заглавена на бравата од вашиот автомобил,…

Еве нешто на кое секако треба да обратите внимание. Монета заглавена во бравата на вашиот автомобил. Верувале или не, овој сосема едноставен трик на крадците им овозможува да го украдат вашиот автомобил. Звучи неверојатно што покрај…

Хакери пуштиле порнич на билборд среде град!

Жителите на Малме биле шокирани кога на автобуска станица среде градот на билборд виделе сцени од порно филм. Се работело за хакерска шега. Сцената која била пуштена на билборд траела околу десетина минути. Кај некои предизвикала шок, а…