15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » витамин
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ШТОМ СЕ РАЗБУДИТЕ – Ова е симптом на недостаток на витамин Б12

M T
Витамините и минералите играат важна улога во одржување на нивото на енергија и намалување на ризикот од разни болести. тие учествуваат во неколку телесни функции...
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

Внимавајте при земање на овој витамин: Лекарите го поврзуваат со корона вирус

M T
Најновата студија покажа дека земањето популарен витамински додаток тројно го зголемува ризикот од смрт од коронавирус. Студијата за здравствени податоци од Велика Британија покажа дека...
ЗДРАВЈЕ

Важноста на витаминот Б12: Определете дали имате недостаток на овој додаток

M T
Витаминот Б12 е есенцијална хранлива материја која природно не се произведува во телото, но мора да се добие преку храна или додатоци. Примарната улога на...