Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пратеник
Свет

Уапсен пратеник од партијата на Џонсон, се сомничи за силување и злоупотреба

M T
Британски пратеник од редовите на Конзервативната партија на премиерот Борис Џонсон е уапсен под сомнение за силување и други сексуални престапи извршени во период од...
CentarМакедонијаВо тренд...

Дамјан Манчевски си поднесе оставка од пратеничката функција

CENTAR MKD
Поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски денеска си поднесе оставка од својата пратеничка функција. Откако информацијата ќе стигне до ДИК, оваа институција...
CentarИнтервјуВо тренд...

Интервју со Бети Рабаџиевска-Наумовска, кандидат за пратеник од коалицијата Можеме: Обиколница околу Ресен, младински центар и повеќе градинки во новиот мандат!

CENTAR MKD
Centar интервју со кандидатот за пратеник од СДСМ и коалиција ,,Можеме”-Бети Рабаџиевска Наумовска Во рамките на предизборните претставувања денеска разговараме со Бети Рабаџиевска Наумовска, кандидат...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Костадинов: Заради скапите задолжувања на ВМРО-ДПМНЕ до 2021 треба да вратиме 2,3 милијарди евра, ние работиме домаќински и го поддржуваме растот на платите

CENTAR MKD
Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за задолжување, кога јавноста многу добро знае како ВМРО-ДПМНЕ се задолжуваше со огромни каматни стапки за барок, споменици, жални врби,...