Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Интервју

Интервју со Наташа Трајкова, Менаџер за продажба во E-Horeca

Е-horeca е онлајн продавница за кафе,алкохолни и безалкохолни пијалоци од најразлични познати светски брендови. Брендот E-horeca постои и функционира активно веќе неколку месеци на пазарот, сакавме да дознаеме повеќе за нив и нивното работење и затоа имавме чест да зборуваме со Наташа Трајкова, Менаџер за продажба.

Како се роди идејата за Е-Horeca ?

E-Horeca.mk e бренд на Слајон Комерц Дооел, Компанијата постои од 1963 година, со увоз, дистрибуција и продажба на производи започнува од 1993 год. Многу години сме на пазарот и со тоа имаме стекнато големо искуство за потребите и побарувањата на купувачите, ја пратиме динамиката на брзиот живот и недостаток на време па затоа отворивме нова можност за купување. E-horeca е прекрасна можност за сите кои сакаат повеќе време да поминат со семејството, пријателите. Овој тип на услуга е наменета за сите купувачи. Едноставно додека сте на вашето работно место или во домот можете да ги нарачате сите потребни производи кој ќе ви бидат доставени до вас од страна на нашите логистички партнери.

 

Кои производи ги нудите на E-horeca?
Е-horeca е онлајн продавница за кафе,алкохолни и безалкохолни пијалаци. Кај нас може да пронајдете над 200 видови на најразлични продукти од 30 и повеќе производители. Директни увозници сме на повеќето од производите којшто се на нашата онлајн продавница, а тоа ни дава за право да имаме поволни цени.

Колку долго постои продавницата и какo поточно функционира истата?
Е-horeca започна да фунционира активно пред неколку месеци и веќе е вистински хит. Функционира многу едноставно, прво што треба да направи купувачот е да влеза на самата онлајн продавница и да ги одбере саканите производи. Откако купувачот ќе ги избери посакуваните производи, ги пополнува личните податоци, одбира начин на плаќање и адреса за испорака. Целата процедура на регистрирање и вршење на нарачка е едноставна,се одвива во неколку чекори и за неколку минути.

Кои повеќе купува од дома, постарите или помладите генерации ?
Првичната идеја не продавницата беше насочена единствено на B2B продажба, од каде што доаѓа и нашето име. Но, поради големиот број на барања, започнавме продажба кон физички лица и го проширивме нашето портфолио на производи. Во досегашното работење може да заклучиме дека сите возрасни групи од 18 до 60 години имаат подеднаков удел.

Кое е досегашното искуство? Имавте ли проблеми кои не ги предвидовте на почетокот?
Имаме позитивно искуство со онлајн продавницата, многу различен систем во однос на традиционалната продажба на која што сите сме научени. Би препорачала на сите трговци да го прифатат овој начин на продажба што поскоро. Пред почетокот на проектот, имавме консултации со многу колеги и партнери веќе навлезени во онлајн продажбата. Но како и секој нов проект наидуваме на проблеми и предизвици кој што секојдневно работиме со цел да ги решиме. Главниот предизвик особено во моменталниве услови е брзината на достава на нарачките, но заедно со нашите логистички партнери го отстрануваме секој проблем во најбрз можен рок.

Кои се вашите планови за тековната година?
Континуирано работиме на унапредување на севкупното купувачко искуство. Секојдневно добиваме предлози од нашите купувачи за нови производи кои ти бе сакале да се најдат на нашата онлајн продавница. За таа цел оваа година ќе го прошириме нашето портфолио со уште неколку докажани светски брендови во областа на кафе.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Нов силен земјотрес го погоди Чиле: Се слушна силен звук

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Чиле. Според EMSC, земјотресот се случил во 14:33 часот по локално време. Епицентарот на земјотресот бил на… Прочитај повеќе

Полицијата им е зад пети на кластерот интернет терористи осомничени за дојавите за бомби во Македонија?

Деновиве во Србија, Босна и Херцеговина и Бугарија на сличен принцип како и во Македонија стигнаа десетици дојави за бомби во училишта и образовни институции, пишува Centar.mk. Во Бугарските медиуми… Прочитај повеќе

Го вклучија црвениот аларм: Америка итно ги повика своите граѓани да ја напуштат Русија

Американскиот Стејт департмент издаде итно предупредување до своите граѓани да не патуваат во Русија. Во соопштението се наведува дека на сите американски државјани во Русија им се препорачува што поскоро… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе