Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Author : CENTAR MKD

МакедонијаТОП ВЕСТИ

Ова се новите возила на македонската полиција (Фото)

CENTAR MKD
Македонската полиција денеска доби квалитетна опрема со која ги зголеми своите капацитети, а со тоа и безбедноста на границите на Република Македонија, рече министерот Оливер...
Showbiz

Најгледаната емисија за оваа сезона: Гостуваат Игор Џамбазов и Елена Ристеска (Видео)

CENTAR MKD
Во неделата во „Еден на Еден“ имавте можност да го гледате гостувањето на легендарниот Игор Џамбазов, но и на една од нашите најубави пејачки, Елена...
Здравје

Најмоќниот еликсир за зимските денови – лечи анемија, импотенција, главоболка, чир…

CENTAR MKD
Овој рецепт ќе ви помогне кај многу здравствени тегоби! За подготовка ви се потребни: половина килограм квалитетен ливадски мед, половина килограм мелени ореви и еден...
Македонија

Еве какво ќе биде времето наредниве денови – синоптичарите излегоа со нова прогноза

CENTAR MKD
Под влијание на јужно струење во наредните денови температурите ќе бидат релативно високи. Утре ќе преовладува облачно време, а по котлините ќе биде магливо. Во...
Бизнис

Заев предлага заеднички компании со Косово за струјата, железницата и авиосообраќајот

CENTAR MKD
Македонскиот премиер Зоран Заев на денешната средба во Приштина со бизнисмените од Косово, потсетил дека Македонија и Косово покренале иницијатива за формирање на заедничка економска...
Здравје

Тајна напивка за добар секс – еве како да направите „домашна вијагра“

CENTAR MKD
Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот сексуален живот да биде побогат. Тајната на напивката е...
Здравје

Го чисти телото и лечи дури 50 болести, а се прави за 5 минути

CENTAR MKD
Истражувањата потврдиле дека овој чај има исклучителна улога во решавање на многу здравствени проблеми. Има позитивен ефект во случаи на деменција или рак. Главната состојка...
Мозаик

Влегол во кафез со лавови, а потоа го нападнала огромна лавица… (Видео)

CENTAR MKD
Наредното видео прикажува неверојатен момент кога возрасна лавица по првпат после долго време се среќава со човекот кој ја отхранил како младенче. Киара, која го...
Мозаик

Додека нуркал во море и ловел риба, овој нуркач не ни можел да замисли што ќе го погоди во глава (Видео)

CENTAR MKD
Следното видео стана вирално за само неколку дена и тоа со добра причина! Имено, еден нуркач кој нуркал во водите во близина на Јужна Африка,...
Македонија

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кочани-Штип

CENTAR MKD
Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кочани-Штип Во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Кочани-Штип, кај село Облешево, поради случена сообраќајна незгода. Сообраќајот е...
Македонија

Наредниве денови облачно време, а еве од кога да очекувате снег

CENTAR MKD
Под влијание на јужно струење во наредните денови температурите ќе бидат релативно високи. Утре ќе преовладува облачно време, а по котлините ќе биде магливо. Во...
Македонија

Василевски останува во „Шутка“, а Димовски во домашен притвор – судот им ги одби жалбите

CENTAR MKD
Пратениците во Собранието, Сашо Василевски и Љупчо Димовски остануваат во притвор, односно во куќен притвор откако Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 денеска им...
Мозаик

Вака изгледа прометана раскрсница без семафори во еден кинески град (Видео)

CENTAR MKD
Сообраќајните знаци и семафори постојат од многу добра причина, па сосема збунувачки е фактот што се уште постојат места на кои воопшто нема сигнализација. Замислете...
Мозаик

Подигнал дрон во воздух и почнал да снима чопор сибирски тигри: Добро обратете внимание што ќе следи на 0:16!

CENTAR MKD
Наведени како загрозен вид во Кина, бројот на сибирски тигри значително опаднал во последниве неколку децении. Дека сибирските тигри спаѓаат во редот на најголеми предатори...