Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Oблачно со пообилни врнежи (на повеќе места над 25л/м2, а локално и над 30л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат претежно од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен по должина на Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне од 4 до 10 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд, а попладне врнежите ќе преминуваат во снег и ќе се формира помала снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 5 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 31 степен

M T

Променливо време со услови за дожд во попладневните часови

M T

Променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд

M T

Србија завеана во снег, на некои места падна и до половина метар

M T

Променливо облачно со локален дожд

M T

Облачно време со повремени врнежи од дожд

M T