11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Во Словенија падна снег

Снег падна во Словенија.

Според снимките од Кредарица во северозападна Словенија, на теренот останало поголемо количество снег.

Снег се уште паѓа, а температурата е -4 степени Целзиусови.

Северниот ветер дува со брзина од 37 километри на час

Можеби ќе ве интересира

Словенија ѝ подари на Украина 35 пешадиски борбени возила наследени од Југославија

M T

Огромен пожар во Словенија, ангажирана е и војската

M T

Пожари во Словенија, огнот брзо се шири па се стравува од експлозии од Првата светска војна

M T

Бензините во Словенија со цена од 1,775 – дизелот 1,848 евра за литар

M T

Обраќање на Голоб по победата: Ова е јасен мандат за жителите на Словенија кои очекуваат брзи потези

M T

Србија завеана во снег, на некои места падна и до половина метар

M T