5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер.

На места врнежите ќе бидат пообилни (се очекува да наврнат и над 25 л/м2 воден талог).

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 18, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен. УВ=4

Во Скопје променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи.

Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 26 степени.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

M T

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Променливо време со слаб ветер и локален дожд

M T

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T

Прeтпладне сончево, попладне променливо облачно и нестабилно

M T

И денеска пороен дожд и грмежи, во Скопје услови за невреме

M T