Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 24 степени.

Од утре ќе има повеќе сончеви периоди, ќе дува умерен до засилен јужен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст. В четврток и в сабота попладне се очекуваат локални врнежи од дожд.

Можеби ќе ве интересира

Облачно со локален дожд, температурата до 19 степени

M T

Променливо облачно време со температура до 21 степен

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

Променливо време со слаб ветер и локален дожд

M T

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T

Прeтпладне сончево, попладне променливо облачно и нестабилно

M T