Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија

За една третина порасна бројот на заразени од коронавирус во Грција

Драматично расте бројот на новозаразени во Грција.

Бројката на регистрирани случаи на коронавирус достигна 331, што е третина повеќе односно точно 103 случаи во споредба со вчера.

Во Грција хоспитализирани се 51 лице, 8 луѓе се вклучени на распиратори, а десет се пуштени дома.

Во меѓувреме почина уште едно лице, со што бројот на починати од коронавирус во Грција се искачи на четири.

Во Грција се активни голем број на превентивни мерки, слично како и во Македонија.

Можеби ќе ве интересира

Од компликации од ковид починаа 36 годишен скопјанец и 41 годишен битолчанец

CENTAR MKD

Холанѓаните “обучуваат” пчели да ја “насетат” короната

CENTAR MKD

Нов сој на коронавирусот стигна до Европа: Што се знае за него?

CENTAR MKD