Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Македонија

Во живо: Венко Филипче на вонредна прес конференција се обраќа на нацијата

Министерот за здравство Венко Филипче на вонредна прес конференција поврзана со актуелната состојба со Коронавирусот.


.

Можеби ќе ве интересира

Докторите предупредуваат: Се појавија нови симптоми на Ковид-19, ако ги забележите добро е да се тестирате

CENTAR MKD

Коронавирусот и натаму коси, но во овие градови е најкритично

CENTAR MKD

Денес регистрирани 577 нови случаи на Ковид 19 – Починати се 30 лица

M T