Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Македонија

Венко Филипче свика нова прес конференција

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска (среда, 11.03.2020 година), во 17:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија.