Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Италијанска салата

Вкусна салата за секоја прилика…

Состојки:

  • 2 компири
  • 2 јајца
  • 100 гр мајонез
  • 150 гр шунка Пекабеско
  • 1 кисела павлака Пекабела
  • 50 гр кашкавал

Начин на подготовка:

Компирите згответе ги во лушпа и оставете ги да се изладат. Изрендајте ги, а потота премачкајте со мајонез.

Шунката исечкајте ја ситно и посипете ја преку мајонезот. Со павлака премачкајте ја целата салата и преку изрендајте јајца.

На крај премачкајте со мајонез и изрендајте кашкавал.

Добар апетит!

Во тренд…