6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Лимузината на претседателот е најбезбедното возило на светот. Вакво нешто нема ни на филмовите!

Претседателската лимузина е најбезбедното возило на светот. Вакво нешто нема ни на филмовите со Џејмс Бонд!

Претседателот на Соединетите Американски Држави е еден од најмоќните светски лидери, поради што главен приоритет на земајта е неговата безбедност.

Покрај тоа што на располагање има специјално дизајнирана летечка тврдина – авионот „Air Force One“, поради честите патувања на копно претседателот на САД се вози и во специјално опремена лимузина.

Се работи за специјален Кадилак опремен со најсовремена технологија, специјален оклоп, стакла со дебелина од 12 см…

Погледнете како изгледа овој оклопен автомобил од 1,5 милиони долари…

Можеби ќе ве интересира

САД поддржуваат заеднички прифатливи решенија меѓу Северна Македонија и Бугарија, му порача Ескобар на Заев

M T

„Дизни“ ќе потроши 33 милијарди долари за нови содржини

M T

Виртуелна јахта во метаверзумот продадена за 650,000 долари

M T