33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Локално

Без вода дел од општина Аеродром

Поради технички зафати во одреден период од денот, без вода ќе остане дел од општина Аеродром, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“.

Имено, во периодот од 9 часот, па сè до завршување на работата, без вода ќе останат дел од корисниците од булеварот Трета македонска бригада, како и објектите на УБК и „Жито лукс“ (општина Аеродром).

Можеби ќе ве интересира

Седум симптоми на премногу вода во вашето тело

M T

Не претерувајте, пронајдена е формула која открива колку вода треба да пиете дневно

M T

Гответе тестенини без вода: Погледнете во што е тајната

M T

Важна за целото тело: Еве колку ВОДА треба да пиете дневно

M T

Индија: Луѓето ги ризикуваат своите животи за да добијат вода

M T

Лажна дојава за бомба на аеродромот во Приштина

M T