1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сообраќајна незгода
МАКЕДОНИЈА

Дебарчанец загина на скопската обиколница, возилото излетало од патот

M T
Едно лице починало во сообраќајна незгода која се случила рано утрово на скопската обиколница кај клучката „Смилковци“. Според информации од МВР утрово во 05.10 часот...
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Голема измама со месеци хара низ Македонија – МВР излезе со важно предупредување до нацијата

CENTAR MKD
Во дневниот билтен на МВР сведоци сме на зачестени измами што ги пријавуваат граѓаните, кои се најмногу насочени кон повозрасните лица. Начинот на измама e...