11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » прекршок
Македонија

Инспектори на УЈП нападнати додека вршеле контрола во угостителски објект – вработените им го искинале записникот

M T
Вработени во угостителски објект во с. Долно Коњско во близина на Охрид, добија кривични пријави бидејќи на инспектори на УЈП им ги одзеле легитимациите и...